PlayStation Now będzie dostępne na PlayStation 3

Usługa streamingu gier od Sony o nazwie PlayStation Now będzie dostępna dla posiadaczy PlayStation 3. Firma ogłosiła datę premiery tej usługi oraz wspomniała o nowych grach, jakie w jej ramach będzie można uruchomić.

Chociaż konsola do gier nowej generacji o nazwie PlayStation 4 od japońskiej firmy Sony debiutowała półtora roku temu, to producent nie zapomina o swoich klientach, którzy nie są jeszcze gotowi na rozstanie ze starym sprzętem. Ogłoszono datę po której posiadacze konsoli PlayStation 3 mieszkający w Stanach Zjednoczonych będą mogli korzystać z PlayStation Now.

Usługa o nazwie PlayStation Now pozwala na strumieniowanie obrazu gry uruchomionej na serwerze w chmurze bezpośrednio na telewizor, odtwarzacz Blu-ray lub konsolę marki Sony: PlayStation 3 lub PlayStation 4. Nie ma potrzeby kupowania cyfrowej kopii gry i pobierania jej na dysk lub konieczności wkładania do napędu Blu-ray fizycznego nośnika z grą.

Zobacz również:

  • Oferta PlayStation Now na lipiec - God of War na PC
PlayStation Now będzie dostępne na PlayStation 3

Aktualizacja usługi PlayStation Now przynosi nowe gry dostępne w ramach abonamentu

PlayStation Now zostanie udostępnione posiadaczom konsoli PlayStation 3 już 12 maja. Dołączą oni tym samym do posiadaczy PlayStation 4, którzy mieli dostęp do usługi wcześniej. Abonenci będą mogli w ramach opłaty wynoszącej 20 dol. miesięcznie grać w gry z biblioteki ponad 100 tytułów wydanych pierwotnie na PlayStation 3.

W najnowszej aktualizacji dodane zostanie kilka nowych gier, w które będzie można grać w ramach abonamentu PlayStation Now na wspierających usługę urządzeniach. Wśród nich znalazły się takie tytuły jak Fat Princess, F1 2014, Sanctum 2, Dynasty Warriors: Strikeforce

oraz Farming Simulator.

źródło: playstation.com