PlayStation Phone czyli Xperia Play?

O hybrydzie telefonu i konsoli PlayStation głośno już od wielu miesięcy. Stopniowo pojawiało się coraz więcej informacji i spekulacji. Obecnie docierają do nas wiadomości o potencjalnej nazwie telefonu oraz dacie jego premiery.

Najnowsze pogłoski, których źródło jak zwykle jest niepewne, mówią że urządzenie pojawi się na rynku pod nazwą Sony Ericsson Xperia Play. Ma do tego dojść w kwietniu 2011.

Informacja o nazwie pochodzi z bloga Pocketnow, który ogłosił, że znak towarowy Xperia Play został zarejestrowany przez agencję PR, której klientem jest Sony Ericsson. Tak naprawdę nie wiadomo, czym ma być Xperia Play. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Xperia jest sliderem Sony Ericssona, można się spodziewać, że slider z funkcjami konsoli może nazywać się Xperia Play.

Informacje o dacie premiery pojawiły się w serwisie Pocket-lint, który cytuje anonimowe źródło. Czytamy tam, że planowane urządzenie ma się ukazać na Mobile World Congress w lutym, a trafić do sprzedaży w kwietniu.

Wszystko zdaje się układać w spójną całość, ale czas pokaże, jaka jest prawda. Nie zaszkodzi podać przewidywaną specyfikację telefonu. Ma on być wyposażony w 4-calowy wyświetlacz Bravia, 1 GHz procesor Qualcomm MSM8655, 512MB RAM i 1GB ROM. Ma też obsługiwać karty SD i posiadać aparat o rozdzielczości 5 Mpix.

Jego wygląd i funkcjonowanie można obejrzeć na niżej zamieszczonym filmie.