PlayStation Phone - premiera wiosną 2011

Oczekiwana hybryda konsoli i smartfonu od Sony ciągle nie została oficjalnie zaprezentowana. Mimo wycieku zdjęć i specyfikacji PlayStation Phone, Sony wciąż nie potwierdza nawet istnienia tego urządzenia. Do dostępnych już informacji o PS Phone doszła właśnie kolejna dotycząca premiery smartfonu.

PlayStation Phone opisujemy już od dłuższego czasu informując między innymi o zdjęciach i specyfikacji oraz plotkach dotyczących nazwy urządzenia. Mimo wycieku wielu informacji na temat smartfonu, Sony ciągle oficjalnie nie wypowiada się na jego temat.

Sytuacja zmieniła się dziś. Japoński dziennik Asahi Shimbun dotarł do rzekomo pewnych informacji o premierze PlayStation Phone. Hybryda konsoli i smartfonu ma się pojawić w sprzedaży wiosną 2011 roku.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [21.09.2021]

Według dziennika PlayStation Phone jest tworzony pod marką Sony Ericsson i w pierwszej kolejności pojawi się w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

Mimo wycieku tak dokładnych informacji Sony ciągle zaprzecza wszelkim doniesieniom. "Raport (dziennika Asahi Shimbun - dop. red.) nie jest oparty na żadnej informacji z naszej firmy" - skomentował sprawę Ayano Higuchi, przedstawiciel japońskiej firmy.

PlayStation Phone nie będzie niespodzianką

Najwyraźniej Sony ciągle wierzy, że zrobi użytkownikom niespodziankę zapowiadając nowe urządzenie tuż przed premierą. Niestety wiadomo o nim już zbyt wiele. PlayStation Phone (niektóre źródła uważają, że prawidłowa nazwa to Xperia Play) będzie smartfonem pracującym pod kontrolą systemu Android. W obudowie, pod dużym 4-calowym wyświetlaczem, ukryty jest wysuwany pad. Zamiast klasycznej klawiatury typu QWERTY posiada on przyciski dobrze znane posiadaczom konsol PlayStation.

Szerzej o specyfikacji można przeczytać w naszej październikowej wiadomości o PlayStation Phone. Dokładny wygląd smartfonu znany jest z materiałów wideo, które wyciekły do Sieci na początku grudnia. Prezentujemy je poniżej.