PlayStation Phone - wyciekły zdjęcia i specyfikacja

Telefon PlayStation stał się obiektem spekulacji już miesiące temu. Teraz w Sieci pojawiły się prawie pewne informacje dotyczące specyfikacji PlayStation Phone oraz zdjęcia prototypowej wersji urządzenia.

Jak donosi Engadget, urządzenie będzie sprzedawane pod marką Sony Ericsson. Ma być to smartfon z dużym ekranem (prawdopodobnie w okolicach 4 cali). Playstation Phone będzie posiadać wysuwany panel, na którym zamiast klawiatury QWERTY znajdzie się kontroler wzorowany na padzie do konsol Sony. Pomiędzy grupami czterech przycisków umieszczono gładzik z obsługą multidotyku.

Urządzenie działać będzie pod kontrolą systemu Android, najprawdopodobniej już w wersji 3.0. Kupno gier i innych materiałów na PlayStation Phone będzie się odbywało poprzez Sony Marketplace.

Zobacz również:

  • Jak długo dostanę aktualizacje Androida? Sprawdzamy wszystkich dużych producentów

Telefon PlayStation ma posiadać procesor Qualcomm MSM8655 taktowany na 1 GHz, 512MB pamięci RAM oraz 1GB pamięci ROM. Dodatkowo urządzenie posiada slot na karty microSD. Z tyłu PlayStation Phone znajdzie się 5-megapikselowy aparat cyfrowy.

Zaprezentowany model nie jest wersją produkcyjną i raczej pewnym jest, że zostanie dopracowany wizualnie. Nie wiadomo kiedy urządzenie trafi na rynek. Zapewne stanie się to nie wcześniej niż w 2011 roku, lecz Engadget spekuluje, że jeśli twórcy się pospieszą, to przedświąteczna premiera ciągle jest realna.

Interesująco prezentują się też dalsze wydarzenia dotyczące PlayStation Phone. Kilka godzin po pojawieniu się wiadomości, Sony Europe zdementowało informacje o urządzeniu. W odpowiedzi na pytanie serwisu EuroGamer przedstawiciel Sony stwierdził, że zdjęcia są fałszywe. Co ciekawe w odpowiedzi na to samo pytanie przedstawiciele Sony Ericsson nie zdementowali plotek o PlayStation Phone, po prostu nie udzielając komentarza w sprawie.