PlayStation Store ma (podobno) wrócić w tym tygodniu

Sklep Sony działający na serwisie PlayStation Network ma wrócić jeszcze w tym tygodniu. Nie jest to jednak pewne, bowiem japoński producent już kilkukrotnie obiecywał ponowne uruchomienie PlayStation Store. Sklep pozostaje nieaktywny od czasu pamiętnego ataku hakerskiego na PSN.

Sony oficjalnie zapowiedziało, że PlayStation Store ma powrócić do końca tego tygodnia. Jeśli ta informacja się potwierdzi, oznaczać to będzie pełne przywrócenie do życia serwisu PlayStation Network, który 20 kwietnia padł ofiarą ataku hakerskiego.

PlayStation Store ma zostać przywrócony w tym tygodniu dla użytkowników w 41 krajach. Wyjątek dotyczy: Japonii, Południowej Korei oraz Hong Kongu. W tych trzech krajach sieć wymaga bowiem dodatkowych testów i już dziś wiadomo, że nie uda się ich zakończyć do końca tego tygodnia.

Japońska firma obiecuje powrót swojego sklepu już od paru tygodni. Początkowo PS Store miał zostać uruchomiony 24 maja. Potem mówiono o końcu maja, teraz mówi się o końcu tego tygodnia.

Użytkownikom PlayStation Network nie pozostaje nic innego jak po raz kolejny cierpliwie czekać na powrót internetowego sklepu Sony. Dopiero wraz z jego ponownym uruchomieniem będą mogli skorzystać z pobrania darmowych gier, jakie koncern Sony obiecał udostępnić w ramach programu Welcome Back.