PlayStation Store - wróciło ale nie bez przeszkód

Wreszcie nadszedł ten dzień. PlayStation Store po długim oczekiwaniu wróciło. Nie wszystko jednak funkcjonuje idealnie. Użytkownicy skarżą się, że PS Store działa bardzo wolno i często się zawiesza.

Sony wreszcie dotrzymało wcześniejszej obietnicy, zgodnie z którą miało przywrócić PlayStation Store do końca tego tygodnia. Sklep nie działał od 20 kwietnia, kiedy to PlayStation Network padło ofiarą ataku hakerskiego.

Wraz z uruchomieniem, wszyscy użytkownicy posiadający konto na PSN przed atakiem, zostali subskrybentami PlayStation Plus (ci którzy byli nimi wcześniej - bezpłatnie na 60 dni, pozostali na 30). Wraz z ponownym startem PS Store użytkownicy będą mogli skorzystać z programu Welcome Back. Na oficjalnym blogu umieszczono informacje na temat gratisów udostępnionych w ramach rekompensaty przez Sony.

Oto z czego mogą skorzystać użytkownicy, którzy byli subskrybentami PlayStation Plus przed atakiem, w ramach programu Welcome Back. Mają na to czas do 15 czerwca:

PSN:

- Red Faction: Battlegrounds

- Sonic the Hedgehog 2

- Pain

- Prince of Persia Classic

PS One:

- Creatures 3: Raised in Space.

Posiadacze kont będą mogli skorzystać także z następujących promocji: Precipice of Darkness: Episode 1 i 2 (przecenione o 75%), Red Johnson Chronicles (- 50%), Outland (- 20%, ale tylko do 8 czerwca), Might & Magic: Clash of Heroes HD (- 20%).

Przewidziano także dwa dodatki: Killzone 3: Steel Rain pack, MotorStorm Apocalypse Supercar Elite (zniżka 20%); Trzy motywy: Motywy: Growing Garden, Abstract Art oraz Clock; Jak również dwa dodatkowe awatary - MotorStorm Apocalypse Burning Avatar, MotorStorm Apocalypse Urban Avatar.

Pozostali, którzy uzyskali 30 dniowy dostęp do usługi PS Plus, oraz posiadacze premiowych kont już wcześniej, mogą skorzystać z:

PSN:

- Burnout Paradise

- Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

- Streets of Rage 2

PS One:

- James Pond 2: Codename Robocod

minis:

- BABEL: The King of the Blocks

- The 2D Adventures of Rotating Octopus Character

Promocje:

- PlayTV Live Chat (- 25%, tylko do 6 lipca)

- Thexder NEO (- 50%)

- Worms (- 50%)

- Burn Zombie Burn! (- 50%)

- Chime (- 20%)

- Under Siege (- 40%)

- Beyond Good & Evil (- 20%, promocja będzie dostępna od 8 do 22 czerwca)

Motywy:

- City

- Dragon

- 20 procent zniżki na niektóre motywy The Studio

Awatary:

- awatary z Patapon 3: Bowmunk, Cannassault, Gaeen, Manboth i Oohoroc.

To by było na tyle. Z kolei na łamach amerykańskiego blogu PlayStation, poinformowano o kolejnej aktualizacji w dniu jutrzejszym.

Jak dotąd PS Store nie działa w pełni poprawnie. W dalszym ciągu bowiem są problemy ze skorzystaniem z usługi Welcome Back.