PlayStation Suite dla większej ilości Androidów

Do tej pory platforma z grami PlayStation Suite była dostępna tylko dla posiadaczy smartfonu Sony Ericsson Xperia Play, a od niedawna dla tabletów Sony S i Sony P. W najbliższej przyszłości liczba urządzeń z systemem Android posiadających dostęp do tej usługi zostanie rozszerzona.

Sony S
Kazuo Hirai z Sony powiedział, że dostępność gier PlayStation Suite dla Androida nie będzie ograniczona wyłącznie do urządzeń japońskiej firmy. Również smartfony i tablety innych producentów mogą wkrótce otrzymać do nich dostęp. W rozmowie z Wall Street Journal, Hirai powiedział, że już teraz jego firma rozmawia z innymi w kontekście udostępnienia tej platformy.

Nowe informacje pojawiły się zaraz po tym, gdy do PlayStation Store trafiły pierwsze gry należące do pakietu PlayStation Suite przeznaczone dla tabletów Sony S i P. Są one dostępne w cenie 5,99 dolarów, a wśród nich można znaleźć Cool Boarders, Destruction Derby, MediEvil, Rally Cross i inne gry znane z konsoli PlayStation. Do tej pory gry z PlayStation były dostępne tylko dla smartfonu Xperia Play.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

PlayStation Suite zostało zapowiedziane w styczniu jako narzędzie do obsługi gier PlayStaion na Androidzie. Za miesiąc Sony wyda zestaw narzędzi dla deweloperów (SDK), który pozwoli tworzyć gry działające na wszystkich certyfikowanych przez PlayStaion urządzeniach, czyli na samej flagowej konsoli, na tabletach i samrtfonach z Androidem oraz na przenośnej konsoli Sony Vita.

Gry pisane przy pomocy SDK mogą jednak działać wolniej niż te pisane z myślą o konkretnych urządzeniach, gdyż będą pracowały w maszynie wirtualnej. Gry tworzone w ten sposób pojawią się prawdopodobnie w następnym roku razem z konsolą Vita. Jej premiera na rynku europejskim i amerykańskim ma odbyć się 22 lutego 2012 roku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: