PlayStation Suite na systemie Android. Warunek - Tegra 2

Posiadacze telefonów z platformą Android oraz układem NVIDIA Tegra 2 otrzymają platformę PlayStation Suite. NVIDIA oficjalnie potwierdziła tę informację. Dzięki temu jeszcze w tym roku użytkownicy nowych smartfonów będą mogli zagrać w swoje ulubione gry z konsoli PS One.

NVIDIA ogłosiła, że smartfony wyposażone w dwurdzeniowe procesory Tegra 2 otrzymają dostęp do PlayStation Suite. Ma się to stać jeszcze w tym roku, jednak przedstawiciele znanego producenta elektroniki stronią od podawania dokładniejszej daty.

Sony nie ujawniło jeszcze, które smartfony otrzymają certyfikat PlayStation (PlayStation Certified) potwierdzający płynne działanie usługi PlayStation Suite na danym urządzeniu. Jedynym znanym do tej pory smartfonem, które na pewno będzie miało do niej dostęp jest Sony Ericsson Xperia Play. Wiadomo już także, że wśród gier, które docelowo znajdą się w PS Suite będą klasyki z pierwszej generacji konsoli PlayStation - m.in. Wild Arms, Cool Boarders 2 oraz Syphon Filter.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [21.09.2021]

Usługa PlaySation Suite po raz pierwszy została zaprezentowana w styczniu tego roku. Dzięki niej posiadacze urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android otrzymają dostęp do wybranych gier znanych z konsoli PlayStation pierwszej generacji. Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości na komórki trafią także gry z PS 2. Z takowymi bez problemu poradzą sobie procesory tworzone pod nazwą Kal-El. Projekt zakłada montowanie w smarfonach i tabletach układów wyposażonych w czterordzeniowe CPU oraz grafikę GeForce (12 rdzeni CUDA).