PlayStation VR 2 ma ukazać się tuż po premierze PlayStation 5

Według najnowszych doniesień, już trwają prace nad PlayStation VR 2, a premiera sprzętu odbędzie się zaraz po wypuszczeniu na rynek konsoli PlayStation 5.

Zestaw do zabawy w wirtualnej rzeczywistości od Sony zadebiutował w 2016 roku, a zaledwie rok później, doczekał się ulepszonej wersji. Sprzęt sprzedał się w około pięciu milionach egzemplarzy, a wydawca zapewnił sporą bibliotekę tytułów dedykowanych VR. To wszystko sprawiło, że gogle PlayStation VR są jednymi, z najpopularniejszych na rynku. Niestety, od czasu ich wydania, Sony praktycznie milczy na temat następcy sprzętu.

Według najnowszych informacji serwisu Bloomberg, japoński producent już szykuje następcę swoich gogli – PlayStation VR 2. Sprzęt ma być przeznaczony docelowo na konsole nowej generacji, a jego premiera ma nastąpić tuż po debiucie PlayStation 5. Niestety nie znamy konkretnej daty wydania, ani danych o specyfikacji gogli. Jeśli jednak wcześniejsze doniesienia portalu Inverse okażą się trafne, to możemy się spodziewać rewolucyjnej technologii, uwzględniającej śledzenie ruchu gałek ocznych i głowy.

Już wcześniej ogłoszono, że konsola PlayStation 5 będzie miała kompatybilność wsteczną. Możliwe zatem, że na nowej generacji konsol Sony, będziemy mogli również wypróbować starsze tytuł wykorzystujące technologię VR.

źródło: gamesradar.com/inverse.com