PlayStation VR 2 - nowy sprzęt od Sony pojawi się w przyszłym roku?

W sieci pojawił się raport, mówiący o tym, że PlayStation VR 2 ma się pojawić na rynku w przyszłym roku. Czego możemy się spodziewać po nowym urządzeniu?

źródło: www.psu.com

Bloomberg opublikował raport, który mówi, że Sony może wydać PlayStation VR 2 w okresie świątecznym 2022 roku. Japończycy nie potwierdzili aktualnie niczego na temat daty premiery, wiadomo jednak, że pracują nad zestawem wirtualnej rzeczywistości nowej generacji. Przedstawiciele Sony oraz Samsunga odmówili komentarza w tej sprawie.

A skąd tutaj Samsung? Pojawiają się także informacje, że w nowym sprzęcie mają się znaleźć ekrany OLED od Samsung Display Co. Na temat planowanej daty premiery w przyszłym roku mówiły osoby związane z Sony, które jednak chciały pozostać anonimowe. W takim przypadku ciężko jest w jakikolwiek sposób potwierdzić autentyczność takich informacji, biorąc także pod uwagę milczenie ze strony przedstawicieli rzekomo współpracujących ze sobą gigantów.

Zobacz również:

Wprowadzony na rynek w 2016 roku PlayStation VR sprzedał się do tej pory w nakładzie ponad 5 milionów egzemplarzy i zapewne Sony chciałoby powtórzyć ten sukces w przypadku premiery nowego sprzętu.

Zobacz także: Gry mobilne pozostawiają daleko w tyle PC i konsole

źródło: Bloomberg