PlayStation VR - cena (atrakcyjna), data premiery (odległa)

Gogle PlayStation VR będą nieporównywalnie tańsze od gogli Oculus Rift i HTC Vive. Na ich premierę przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać ładnych kilka miesięcy.

Sony PlayStation VR to gadżet oczekiwany z niecierpliwością przez zwolenników zabawy z wirtualną rzeczywistością. Dzisiaj poznaliśmy kluczowe informacje na jego temat:

- gogle PlayStation VR będą kosztowały 399 euro

- sprzedaż gogli PlayStation VR rozpocznie się w październiku

PlayStation VR kontra konkurencja

Gogle PlayStation VR oferują rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (960 x 1080 na jedno oko) oraz 100-stopniowe pole widzenia. Wymagają "dodatku" w postaci konsoli PlayStation 4.

Gogle Oculus Rift i Gogle HTC Vive cechują się rozdzielczością 1080 x 1200 pikseli na jedno oko, częstotliwością odświeżania 90 Hz oraz 110-stopniowym polem widzenia. Wymagają "dodatku" w postaci wydajnego komputera (znacznie droższego od PlayStation 4).

Zobacz również:

  • Najlepsze gry VR dla fanów horrorów na PC i PlayStation VR w 2021 roku
  • PlayStation VR 2 - nowy sprzęt od Sony pojawi się w przyszłym roku?

Podsumowując, gogle PlayStation VR ustępują wydajnością i możliwościami wspomnianym konkurentom. Ich mocną stroną ma być jednak szeroka baza gier. Ponadto są zdecydowanie najtańsze (Oculus Rift: 699 euro, HTC Vive: 899 euro), co czyni z nich naprawdę atrakcyjną propozycję dla właścicieli konsoli PS4, która sprzedała się już w liczbie 36 milionów.