PlayStation Vita - 321 400 sprzedanych konsol w dwa dni

PlayStation Vita to najnowsza przenośna konsola firmy Sony, która 17 grudnia trafiła na rynek japoński. Jak się okazało, urządzenie w zaledwie dwa dni sprzedało się w liczbie 321 400 sztuk.

Sony PlayStation Vita to przenośna konsola do gier, która powalczyć ma o graczy z przenośną konsolą Nintendo 3DS. Wyposażona ona została m.in. w czterordzeniowy procesor ARM, 5-calowy dotykowy ekran OLED, akcelerometr, dwa touchpady, dwa aparaty cyfrowe oraz łączność WiFi i 3G.

Pomimo powolnego wyniszczania rynku konsol przez smartfony, firma Sony prezentując swój najnowszy sprzęt miała oczywiście nadzieję na dobry wynik sprzedaży. Jak się właśnie okazało, nie była ona bezpodstawna.

Zobacz również:

W ciągu pierwszych dwóch dni od japońskiej premiery rynkowej konsola PSP Vita sprzedała się w ilości 321 400 sztuk. Co prawda wynik ten jest gorszy od konkurenta (w ciągu dwóch pierwszych dni sprzedano 371 00 egzemplarzy Nintendo 3DS), lecz i tak jest bardzo dobry. Pozwolił on umocnić się Sony w nadziei, że w ogólnej sprzedaży jest w stanie pokonać Nintendo.

Oczywiście wyraźnie tutaj należy jeszcze raz zaznaczyć, że o ile japońscy producenci z pewnością będą ostro ze sobą walczyli, o tyle ich głównym wrogiem, którego w żaden sposób nie uda się im powstrzymać, jest smartfon. Urządzenia te są już na tyle wydajne, że z powodzeniem potrafią zapewnić rozrywkę na coraz wyższym poziomie. Co więcej, pojawiły się już nawet modele pozwalające na "trójwymiarową" zabawę.

Kiedy PSP Vita trafi do nas?

Europejska premiera konsoli Sony PlayStation Vita została zapowiedziana na luty 2012 roku. Na polskim rynku sugerowany koszt detaliczny urządzenia został ustalony na poziomie 999 zł (WiFi) i 1199 zł (WiFi plus 3G).

_______

Trudno nie zgodzić się z przewidywaniami analityków, którzy wróżą konsolom nieunikniony spadek udziału w rynku przenośnych urządzeń do grania. Tym bardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę dosyć wysoką cenę ustaloną przez Sony. A przecież nie chodzi tylko o nią. Część konsumentów nie chce bowiem najzwyczajniej na świecie taszczyć ze sobą kolejnego gadżetu skoro mogą zainwestować w smartfona, na którym również w razie potrzeby pograją.

Co o tym sądzicie? Czy będziecie skłonni wydać blisko 1200 zł za PlayStation Vita, czy raczej uważacie, że lepiej trochę dołożyć i kupić porządnego smartfona?