PlayStation Vita będzie wymagała drogich kart pamięci

Konsola przenośna PlayStation Vita wejdzie na rynek japoński już w grudniu 2011, a w Europie pojawi się pod koniec lutego 2012 roku. W związku z tym mamy coraz więcej szczegółów dotyczących tego urządzenie. Wiemy już, że będzie wymagało zakupu jednej ze specjalnych kart pamięci, których ceny nie są niskie.

Sony PS Vita - karty pamięci
PS Vita obsłuży tylko specjalnie dla niej przygotowane karty pamięci, a ich zakup będzie koniecznością, bo konsola nie dysponuje wbudowaną pamięcią. Dostępne są one w czterech rozmiarach - 4, 8, 16 i 32 GB. Koszt ich zakupu to odpowiednio 30, 45, 70 i 120 dolarów. Takie ceny pojawiły się w serwisie GameStop.com.

Sama konsola będzie dostępna w cenie 250 dolarów za wersję Wi-Fi i 300 dolarów za Wi-Fi + 3G. Brak wbudowanego dysku i możliwość korzystania tylko ze specjalnych kart pamięci oznacza jednak, że na PS Vitę będzie trzeba przeznaczyć nieco więcej. Minimalnie może ona kosztować 280 dolarów (wersja Wi-Fi i karta 4GB), a maksymalnie 420 dolarów (wersja Wi-Fi + 3G i karta 32 GB).

Zobacz również:

  • Wszystko co wiemy o nowym God of War – premiera, rozgrywka, platformy [26.05.2022]

Karty dla konsoli PlayStation Vita są kilkakrotnie droższe od zwykłych kart pamięci firmy Sony. Nie jest to najlepsza informacja dla osób niecierpliwie czekających na nową zabawkę. Jej premiera w Japonii już 17 grudnia. Wtedy będziemy mogli przekonać się, czy jest warta swojej ceny.