PlayStation Vita będzie wymagała drogich kart pamięci

Konsola przenośna PlayStation Vita wejdzie na rynek japoński już w grudniu 2011, a w Europie pojawi się pod koniec lutego 2012 roku. W związku z tym mamy coraz więcej szczegółów dotyczących tego urządzenie. Wiemy już, że będzie wymagało zakupu jednej ze specjalnych kart pamięci, których ceny nie są niskie.

Sony PS Vita - karty pamięci

PS Vita obsłuży tylko specjalnie dla niej przygotowane karty pamięci, a ich zakup będzie koniecznością, bo konsola nie dysponuje wbudowaną pamięcią. Dostępne są one w czterech rozmiarach - 4, 8, 16 i 32 GB. Koszt ich zakupu to odpowiednio 30, 45, 70 i 120 dolarów. Takie ceny pojawiły się w serwisie GameStop.com.

Sama konsola będzie dostępna w cenie 250 dolarów za wersję Wi-Fi i 300 dolarów za Wi-Fi + 3G. Brak wbudowanego dysku i możliwość korzystania tylko ze specjalnych kart pamięci oznacza jednak, że na PS Vitę będzie trzeba przeznaczyć nieco więcej. Minimalnie może ona kosztować 280 dolarów (wersja Wi-Fi i karta 4GB), a maksymalnie 420 dolarów (wersja Wi-Fi + 3G i karta 32 GB).

Karty dla konsoli PlayStation Vita są kilkakrotnie droższe od zwykłych kart pamięci firmy Sony. Nie jest to najlepsza informacja dla osób niecierpliwie czekających na nową zabawkę. Jej premiera w Japonii już 17 grudnia. Wtedy będziemy mogli przekonać się, czy jest warta swojej ceny.