PlayStation Vita dostępna tydzień wcześniej, nie dla wszystkich...

Dzięki braku blokady regionalnej, możemy importować PS Vita z Japonii bez zmartwienia czy gry wydane w Europie i Stanach będą nam normalnie działać. Jeśli jednak nie mamy ochoty bawić się w importowanie, a chcielibyśmy dostać konsolę wcześniej niż inni, Sony daje nam taką mozliwość.

Informacja taka pojawiła się wczoraj na blogu Playstation, dotyczy jednak wyłącznie USA i Kanady, nic jednak nie powstrzymuje nas przed importem. W paczce z USA znajdzie się model konsoli obsługujący 3G, etui w limitowanej edycji, karta pamięci 4GB oraz gra Little Deviants, którą będziemy mogli pobrać z PSN.

Wszystko to za 349.99USD (ok. 1085zł), a sama konsola zostanie nam dostarczona tydzień wcześniej niż reszcie graczy. W Kanadyjskim pakiecie znajdzie się dokładnie to samo, z wyjątkiem konsoli, która będzie obsługiwać 3G. Koszt jest nieco mniejszy i wyniesie 'jedynie' 299.99USD (ok. 930zł). Sam sprzęt również otrzymamy tydzień przed oficjalną amerykańsko-europejską premierą. O pre-orderze dla Europy Sony nic nie wspominał, pozostaje nam więc jedynie czekać do 22 lutego.

Osobiście ciekaw jestem jak ceny będą wyglądać na naszym rodzimym rynku, nie spodziewam się jednak cudów, więc lepiej przygotujmy się na brutalne opróżnianie portfeli. Zapraszam również do obejrzenia konsoli w naszej galerii. Przeczytajcie także artykuł szeroko opisujący funkcje konsoli.