PlayStation Vita - europejska premiera w przyszłym roku

Nie potwierdziły się wcześniejsze informacje o październikowej premierze PlayStation Vita. W tym roku nowa konsola Sony, trafi tylko na rynek japoński. Pozostali będą musieli poczekać do następnego roku.

Najnowsza przenośna konsola Sony - PlayStation Vita ukaże się w Japonii pod koniec tego roku. Mieszkańcy Europy i Stanów Zjednoczonych nie będą mogli jej zakupić jako prezent gwiazdkowy. Sony podjęło bowiem decyzję, że europejska i amerykańska wersja konsoli ujrzy światło dzienne na początku przyszłego roku.

Konsola ma kosztować w Stanach 250 dolarów. W Wielkiej Brytanii model z Wi-Fi ma kosztować 229,99 GBP, za wersję z 3G zapłacić będzie trzeba 50 funtów więcej. Widać, że Sony nie bierze w ogóle pod uwagę ostatniej obniżki ceny 3DS.

Przypomnijmy, że prawie pół roku po premierze, 3DS osiągnęło sprzedaż ledwo przekraczającą 4 miliony egzemplarzy. Eksperci są zgodni - to dla Nintendo kompromitacja. Sony zakłada, że PlayStation Vita znajdzie 10 milionów nabywców w ciągu tego okresu. Z tak wygórowaną ceną będzie to bardzo trudne zadanie...