PlayStation Vita i jej polska reklama z Olivierem Janiakiem. Żenada?

Europejska premiera przenośnej konsoli PlayStation Vita została zapowiedziana na 22 lutego. Wcześniej można jednak zobaczyć polską reklamę urządzenia na YouTube, w której pojawiło się kilka nieznanych osób, celebryta Olivier Janiak oraz kilka pisuarów...

PlayStation Vita to przenośna konsola firmy Sony, która stanowi konkurencję dla konsoli Nintendo 3DS i będzie miała swoją europejską premierę dosłownie za kilka dni, bo już 22 lutego.

Oczywiście takiemu wydarzeniu musi również towarzyszyć odpowiednie wsparcie reklamą np. w postaci filmów. O ile jednak filmy promujące urządzenie na zachodzie są całkiem fajne, o tyle nasza rodzima produkcja, która pojawiła się właśnie w serwisie YouTube, budzi, delikatnie mówiąc, lekkie zażenowanie.

Zobacz również:

  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami [18.11.2022]

Polecamy: Testy - konsole do gier

Film nosi tytuł "Za co Polacy kochają ją najbardziej?" i możemy w nim poznać odpowiedzi na to pytanie kilku przysłowiowych Kowalskich. Całość kończy się natomiast sceną z udziałem Oliviera Janiaka (czy młodzi ludzie się z nim utożsamiają?), który patrząc wielkimi oczami w obiektyw kamery przyznaje delikatnym głosem, że kocha konsolę PS Vita za to, "że dała nam nowe życie". Następnie skromnie spuszcza głowę...

Warto też zauważyć, że twórcy filmu nie oszczędzili nam takich "kwiatków" jak widok wnętrza toalety z pięknie wyeksponowanymi pisuarami. Oczywiście można się z nimi zgodzić, że posiadacze przenośnych konsol, czy smartfonów zabierają je czasami ze sobą do tego odosobnionego miejsca. Wydaje mi się jednak, że lepiej byłoby nie tego tak nie eksponować.

Największe moje zdziwienie budzi jednak fakt, że w reklamie praktycznie nie uświadczymy żadnego nastolatka. A przecież to chyba głównie do nich kierowana jest konsola PlayStation Vita, a nie do nijakich postaci, które przewijają się w filmie.

Zresztą zobaczcie sami o czym mówię:

Czy to tylko moja zbyt ostra ocena, czy faktycznie reklama jest nietrafiona? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Dla porównania proszę jeszcze obejrzeć zachodnią produkcję:

Aktualizacja: 20 lutego 2012 22:56

Niestety film "Za co Polacy kochają ją najbardziej" zniknął z YouTube'a. Ciekawe, czy na stałe, czy tez pojawi się jednak po premierze nowej konsoli Sony.