PlayStation Vita trafiła do japońskich sklepów

Konsola przenośna PlayStation Vita dotrze na rynek międzynarodowy dopiero w roku 2012, ale Japończycy już mogą ją nabyć w swoich sklepach. Oferuje ona czterordzeniowy procesor, dotykowy ekran OLED, tylny panel dotykowy, dwa aparaty fotograficzne, Wi-Fi oraz opcjonalnie 3G.

PlayStation Vita
Na rynku Japońskim PlayStation Vita pojawiła się 17 grudnia. Wraz z jej premierą Sony wydało aktualizację oprogramowania, która poprawia bezpieczeństwo. Nabywcy mogą ją pobrać natychmiast po uruchomieniu urządzenia. Oprócz tego, otworzono angielskojęzyczną stronę PlayStation Vita User's Guide z informacjami dotyczącymi nowej konsoli.

Vita jest wyczekiwana przez wielu graczy, ale przykład Nintendo 3DS pokazał, że obecny rynek pełen smartfonów i gier mobilnych nie jest już tak przychylny konsolom przenośnym. Sony z optymizmem patrzy na przyszłość Vity i mimo wysokiej ceny konsoli, firma liczy, że będzie się ona doskonale sprzedawać.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

Sony uważa, że sukces zagwarantują jej gry oraz jakoś wykonania. Już teraz dostępnych jest 26 tytułów, a wśród nich takie jak Uncharted: Golden Abyss i LittleBigPlanet. Niedługo mają pojawić się natomiast gry Ultimate Marvel vs. Capcom oraz FIFA 12. Sony musiało wyprodukować o 200 000 konsol więcej niż planowało na początku z uwagi na duże zamówienia. Firma dostarczy więc do sklepów 700 000 urządzeń. Zobaczymy, jak będą się sprzedawać.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: