PlayStation Vita umożliwi rozmowy głosowe

PlayStation Vita, nowe dziecko Sony posiada wystarczająco RAM'u, by umożliwić nam rzeczy których PlayStation 3 nie mogło wykonać. Wśród takich funkcji znajdzie się m.in. możliwość rozmowy głosowej pomiędzy osobami grającymi w różne gry.

PS Vita to nowa przenośna konsola Sony, która może się popisać większą ilością RAM-u niż jej starszy brat, PS3. Przez jakiś czas chodziły również plotki o zmniejszeniu ilości pamięci w konsoli, okazały się jednak wielce przesadzone.

Dyrektor Sony Worldwide Studios, Shuhei Yoshida niedawno w wywiadzie dla Eurogamer powiedział: "Mogliśmy dodać funkcję Party, która zezwala na czat głosowy graczom grającym w różne gry, ponieważ zaprojektowaliśmy Vitę tak, aby zawsze miała zasoby na na dodatkowe funkcje."

PlayStation Vita umożliwi rozmowy głosowe

PlayStation Vita - rozmowy z innymi graczami w nowej konsoli Sony

Uważam że opcja ta wydaje się być naprawdę fajna i osobiście nie mogę się doczekać sprawdzenia jej jak tylko będę miał okazję. Zapraszam do newsa opisującego najważniejsze funkcje nowej konsoli PlyStation Vita oraz do galerii tego urządzenia dostępnej na serwisie GameStar.