PlayStation Vita - znamy datę japońskiej premiery

Sony ujawniło japońską datę premiery swojej najnowszej konsoli przenośnej - PlayStation Vita. Ma się ona ukazać jeszcze w tym roku, wraz ze swoim debiutem, będzie dostępnych na nią 26 tytułów gier.

PlayStation Vita ukaże się w Japonii 17 grudnia. Konsola będzie dostępna w dwóch wariantach z Wi-Fi oraz z obsługą 3G. W momencie premiery na konsole ma być gotowe 26 gier. Nad kolejnymi produkcjami cały czas trwają pracę. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak Metal Gear Solid autorstwa studia Konami oraz Final Fantasy ze stajni Square-Enix.

PlayStation Vita - znamy datę japońskiej premiery

PS Vita

Sony liczy, że ich konsola zostawi daleko w tyle swojego najgroźniejszego konkurenta - 3DS. Przypomnijmy, że najnowsza konsola Nintendo, nie cieszy się zbytnim powodzeniem wśród konsumentów, dlatego też japońska firma była zmuszona do obniżenia jej ceny o 40 procent. Sony twierdzi, że ich sprzętowi taka sytuacja nie zagraża.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 (31.03.2023)
  • Samsung Galaxy S23 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [31.03.2023]

Jakie ceny?

Wersja z Wi-Fi ma kosztować 24 tys. 980 jenów japońskich (ok. 1030 zł). Za wariant z obsługą 3G trzeba dołożyć o 5 tys. jenów więcej (ok. 1240 zł). W Stanach Zjednoczonych oraz Europie, najnowsza przenośna konsola Sony zadebiutuje na początku przyszłego roku. Ciekawe za jaką cenę będzie dostępna w Polsce...