PlayStation bez kabla

Japońscy użytkownicy konsoli Sony PlayStation już od kwietnia będą mogli organizować wieloosobowe rozgrywki za pośrednictwem sieci komórkowych.

Koncern Sony, producent konsoli gier PlayStation, zapowiedział wprowadzenie w kwietniu oprogramowania, które umożliwi wieloosobową rywalizację za pośrednictwem sieci telefonii komórkowych. Sony i firma NTT DoCoMo wyprodukowały specjalne telefony iMode, które podłączone do konsoli umożliwiają połączenie tych urządzeń w sieć. Sprzedaż specjalnego okablowania do aparatów iMode, umożliwiającego grę w trybie multiplayer, rozpocznie się pod koniec marca.

Na początku tego miesiąca oddział Sony Europe zapowiedział, iż nawiąże współpracę z operatorem komórkowym Vodafone. Jej celem będzie stworzenie infrastruktury potrzebnej do wprowadzenia usługi gier wieloosobowych dostępnych za pośrednictwem telefonów komórkowych. Obecnie urządzenia iMode są sukcesywnie wprowadzane na rynek europejski za pośrednictwem partnerów koncernu DoCoMo: Dutch KPN Mobile, Telecom Italia Mobile oraz Hutchison 3G. W USA firmą dystrybuującą iMode będzie koncern AT&T.

Zobacz również:

  • Black Friday w Neonet. Najlepsze promocje i okazje [26.11.2021]
  • Wygraj Oficjalne Przewodniki i kalendarz FORTNITE [KONKURS]
  • Apple szykuje konsole do gier. Czy to konkurent dla PS5 i Xbox Series X?

Również koncern Sega zapowiedział wprowadzenie podobnych rozwiązań przeznaczonych na konsolę Dreamcast. Rywalizujące dotąd koncerny Sega i Sony zapowiedziały podjęcie wspólnych prac nad rozwiązaniami sieciowymi, dotyczącymi wieloosobowej rozgrywki w grach zręcznościowych, przeznaczonych początkowo na konsolę Sony PlayStation 2.