PlayStation - możliwość pobierania wersji demo na PS5 już wzbudza kontrowersje

Dla użytkowników w Wielkiej Brytanii została udostępniona możliwość pobierania wersji demonstracyjnych gier na PS5. Pojawiają się pierwsze kontrowersje związane z pewnym istotnym elementem.

fot. Kerde Severin/Pexels

Sony udostępniło w Wielkiej Brytanii możliwość pobierania wersji demonstracyjnych gier. Usługa nazywa się Game Trials i aktualnie obejmuje dwie pozycje: Death Stranding Director's Cut oraz Sackboy: A Big Adventure. Już w tej chwili pojawiają się kontrowersje związane z pewnym istotnym elementem. Sony udostępnia wersje testowe na ograniczony czas. W przypadku Death Stranding jest to 6 godzin, natomiast w Sackboy pobawimy się godzinę krócej. Taka praktyka jest dość często stosowana, jednak w przypadku nowej usługi Sony, zegar odlicza czas od momentu rozpoczęcia pobierania.

Będzie to szczególnie uciążliwe dla osób ze słabszym łączem internetowym. W niektórych przypadkach może nam nie wystarczyć czasu na granie, ponieważ pobieranie będzie trwało tak długo. Użytkownicy znaleźli już sposób na obejście problemu. Można założyć osobne konto, na nim pobrać grę a następnie przelogować się na swój podstawowy profil i ponownie kliknąć przycisk pobierania. Pliki będą się znajdowały już na konsoli, więc wykorzystamy cały dostępny czas. Być może jest to tylko błąd i Sony go naprawi.

Zobacz również:

  • Intel publikuje sterownik graficzny 27.20.100.9316

Opcja pobierania darmowych wersji demonstracyjnych na PS5 jest aktualnie dostępna do 28 października. W tej chwili nie wiadomo jeszcze, co stanie się po tej dacie. Być może po testach opcja zostanie udostępniona szerszej publiczności.

Zobacz także: Twórcy Demon's Souls tworzą oryginalną grę na PlayStation