PlayStation powie ci, co czujesz!

Konsole PlayStation nowej generacji będą wyposażone w urządzenia rozpoznające nie tylko gesty użytkownika, ale nawet jego emocje.

Opracowywany przez Sony system odczytujący emocje użytkownika, będzie składał się z kamery oraz oprogramowania rozpoznającego wyrazy twarzy. Kamera będzie obserwowała mimikę użytkownika i na tej podstawie będzie w stanie odczytać uczucia targające użytkownikiem. Urządzenia rozpoznające ludzkie emocje, nad którymi pracują obecnie naukowcy z Sony, pojawią się najwcześniej przy okazji premiery PlayStation 4.

W PlayStation 3 jednak znajdzie się już prawdopodobnie sensor ruchu i kamera, podobna do tej stosowanej w tej chwili w module EyeToy. Nowe generacje konsoli PS będą wyposażane w bardziej rozbudowane sensory ruchu, które pozwolą na kontrolowanie rozgrywki za pomocą ruchu oczu, gestów i złożonych ruchów palców. W rozmowie z Australian Financial Review Phil Harrison - wiceprezes Sony Computer Entertainment (SCE), porównał opracowywany system kontroli do tego, który widzieliśmy w filmie pt. "Raport Mniejszości".


Zobacz również