PlayStation2 dla wybranych

Na kilka tygodni przed datą amerykańskiej premiery PlayStation2, firma Sony ogłosiła, że nie będzie w stanie dostarczyć na rynek wystarczającej ilości urządzeń.

Na kilka tygodni przed amerykańską premierę konsoli PlayStation2 ustaloną na 26 października br. firma Sony ogłosiła, że w związku z brakami w dostawach kilku komponentów liczba egzemplarzy konsoli PS2 jest znacznie mniejsza niż planowane milion sztuk.

"Nie sądzę, iż każdy kto będzie chciał zakupić PlayStation2 dostanie egzemplarz" - oświadczył Jack Tretton z Sony Computer Entertainment America. Nowy plan zakłada, iż w dniu premiery na rynek dostarczonych będzie jedynie ok. 500 tys. sztuk PS2, natomiast każdego następnego dnia - kolejnych 100 tys. urządzeń. Do końca roku Sony planuje zapewnić dostawę 1,3 mln egzemplarzy PlayStation2.

Opóźnienia w dostawach komponentów dotknęły nie tylko firmy Sony, ale także wytwórców konkurencyjnej konsoli Nintendo. Aby nieco złagodzić rozczarowanie potencjalnych nabywców, Sony zdecydowała się na dołączenie do PlayStation2 ok. 26 gier, czyli prawie dwukrotnie więcej niż pierwotnie planowano.

Więcej informacji: www.playstation-europe.com


Zobacz również