PlayStation4 vs Xbox One - w kwietniu bez zmian

Czwarty miesiąc z rzędu konsola wyprodukowana przez Sony bije konkurenta z Microsoftu. Jednak trzeba przy tym zauważyć, że Xbox One ma się pod pewnymi względami coraz lepiej.

Najpierw jednak małe podsumowanie - obie konsole sprzedają się i tak dwukrotnie lepiej niż ich poprzedniczki, czyli PS3 i Xbox 360. Tak dobry wynik dotyczy pierwszych sześciu miesięcy po premierze urządzenia. Ostatni miesiąc to 110 000 nabywców Xbox One oraz 76 000 sprzedanych egzemplarzy Xbox 360. Ilości sprzedanych w analogicznym okresie egzemplarzy PS34 i PS3 jeszcze nie podano, ale ponieważ w ubiegłym miesiącu różnica między One a "czwórką" wynosiła 2 miliony egzemplarzy, te 110 tysięcy to zaledwie drobny krok Microsoftu w kierunku wyniku Sony.

PlayStation4 vs Xbox One - w kwietniu bez zmian

Titanfall (Xbox One)

Xbox jest natomiast zwycięzcą w liczbie sprzedanych gier na terenie USA. 53% sprzedawanych gier konsolowych kupowane było albo na One (447 000 sztuk), albo na Xbox 360 (ponad 2,2 miliona). Osiem na dziesięć najchętniej kupowanych gier w Stanach to sześć pozycji na Xbox 360 oraz dwie na Xbox One. Microsoft ma nadzieję poprawić swoje wyniki dzięki zapowiedzianej na czerwiec sprzedaży Xbox One bez Kinecta. A my póki co czekamy na wyniki sprzedaży od Sony, które i tak niezależnie od wyniku zanotuje straty w tym roku.

Zobacz również:

  • Windows 11: łatka dla procesorów Ryzen już gotowa
  • Darmowe gry na PC, PlayStation oraz Xbox. Sprawdź najnowsze okazje [15.10.2021]