Playdead zapowiedział nową grę

Playdead, Duński producent odpowiedzialny za Limbo ogłosił że ich nowy (nienazwany jeszcze) tytuł będzie dziwniejszy niż ich pierwsza gra.

O ich nowej grze wiadomo jedynie, że będzie tytułem single-player, oraz że jest w produkcji już od ponad roku. Współzałożyciel Playdead, Dino Patti stwierdził że ich nowa gra będzie "Podobna do Limbo w wielu aspektach, jednocześnie będąc czymś zupełnie nowym" a również, że "Będzie w niej więcej 3D niż się spodziewaliście". W swoim wywiadzie z Eurogamer'em stwierdził że studio nie wyjawiło jeszcze gry ponieważ Patti nie lubi sprawiać aby gracze musieli długo czekać zanim coś trafi w ich ręce.

"Chciałbym ogłosić grę miesiąc, może dwa tygodnie przed premierą. To mniej więcej jest standardowy czas w którym przeciętna osoba jest zainteresowana."

Playdead nie ma jeszcze dla gry nazwy, planują jednak wydać ją na wielu platformach aby zyskać większe zainteresowanie. "Limbo dobrze się spisało ale gdybyśmy od razu wydali grę na wielu platformach, spisałoby się jeszcze lepiej" mówi Patti.