Playerunknown's Battlegrounds - 310 mln USD zysku

Gry battle royale mają się świetnie, o czym mogą świadczyć przychody i zyski z PUBG. Zarobione przez producenta 310 milionów dolarów odzwierciedla popularność tego tytułu.

Kwotę zysku na czysto w wysokości 310 milionów dolarów podaje opublikowany na Twitterze raport Niko Partners. Większość tych pieniędzy pochodzi z wersji krajów azjatyckich, gdzie najchętniej sięgają po ten tytuł gracze PC. Producent, czyli PUBG Corporation, zanotował w 2018 roku ponad 920 milionów dolarów obrotu. Choć kwota to potężna, PUBG jest pod tym względem daleko za Fortnite - Epic Games zgłosiło za analogiczny okres ponad 3 miliardy. Wracając do PUBG - w kwocie wspomnianych 920 milionów wersja PC wygenerowała 790 milionów, a mobilne wersje na iOS i Androida ok. 64 milionów. Obroty z wersji na Xbox One i PS4 wyniosły łącznie 60 milionów.

Niestety, raport nie podaje, gracze z których krajów poświęcają najwięcej pieniędzy na radosne bitwy. PUBG Corporation nie osiada na laurach i zapowiada kolejne ulepszenia i rozwój swojego flagowego tytułu. Wersje mobilne otrzymają nowy tryb rozgrywki, w trakcie którego będzie należało przetrwać od zmierzchu do świtu, broniąc się przed kolejnymi falami krwiożerczych zombie. Wersje na PC i konsole mają otrzymać wkrótce nowy system rozwoju i nagród. Najnowsze informacje o zmianach można znaleźć na tej stronie.

Zobacz również:

  • Wirusy udające gry - pod jakie tytuły podszywają się najczęściej?
  • Fortnite - obcy rosną w siłę! Zwiastun 8 sezonu