Playstation 1 w PSP

Sony zapowiada uruchomienie usługi pobierania na przenośną konsolę PSP filmów oraz pełnych, oryginalnych gier z Playstation 1, które będzie można uruchomić przy pomocy emulatora. Ma ona ruszyć razem z premierą PS3 zapowiadaną na 17 listopada.

Sony PSP stało się już dawno czymś więcej niż tylko przenośną konsolą do gier, co chwilę pojawiają się nowe gadżety rozszerzające możliwości konsoli, jak choćby odbiornik GPS, czy cyfrowy aparat, o których pisaliśmy niedawno w artykule "Sony PSP: nowe, ciekawe możliwości".

Teraz niespodzianka dla zapalonych graczy... na PSP będzie można pograć w gry z pierwszej wersji Playstation. Będzie można je pobrać ze specjalnego serwisu przygotowywanego przez Sony. Oprócz gier będą tam również dostęne filmy do oglądania na konsoli. Jak zapowiada Izumi Kawanishi, szef Platform Development w Japonii, nowa usługa ruszy już w listopadzie, razem z premierą od dawna oczekiwanej PS3. Pobieranie do PSP będzie się odbywało poprzez wbudowaną w konsolę bezprzewodową sieć Wi-Fi, przy pośrednictwie komputera lub PS3. Jednocześnie Kawanishi zapowiada, że PSP nie ma już żadnych problemów z uruchamianiem gier z pierwszej wersji konsoli przy pomocy emulatora, który działa bardzo dobrze, a jedyną nie rozwiązaną rzeczą jest dostosowanie sterowania (PSP posiada tylko jeden joystick analogowy).

Sony odmówiło komentarza na temat informacji przekazanych przez Izumi Kawanishi.