Playstation 2 nadal lepsze od PS3 oraz Xboxa 360

Od czasu swej premiery w roku 2000, Playstation 2 jest najlepiej sprzedającą się konsolą w historii. Do tej pory sprzedano już 115 milionów egzemplarzy maszyny Sony. Co dziwne, mimo pojawienia się nowszych modeli (Playstation 3, Xbox 360), stara dobra maszyna nie okazuje oznak przemęczenia.

Wszystko zaczęło się 4 marca 2000 roku kiedy to Playstation 2 miała swoją oficjalną premierę. W samej Japonii podczas dwóch pierwszych dni sprzedano 980.000 sztuk. Stany Zjednoczone nie pozostawały gorsze. W ciągu jednego dnia od premiery poziom sprzedaży wyniósł tam 500.000 sztuk.

Playstation 2 nadal lepsze od PS3 oraz Xboxa 360

Obecnie sprawy przedstawiają się równie atrakcyjnie dla producentów konsoli. W ciągu pierwszych 21 miesięcy sprzedaży Xboxa 360, firmie Microsoft udało się sprzedać jedynie 15 milionów swoich konsol. Dla porównania, w trakcie tych samych 21 miesięcy Sony sprzedało jedynie dwukrotnie mniej swoich maszyn. To musi robić wrażenie tym bardziej, że przecież miedzy obiema modelami jest różnica jednej generacji.

Jeszcze większe wrażenie robi porównanie poziomów sprzedaży PS2 oraz Nintendo Wii. Tu w niektórych okresach konsola Sony sprzedawała się znacznie lepiej. Nie zmieniło to jednak faktu, że w łącznej liczbie sprzedanych sztuk prowadzi (co powinno być raczej oczywiste) maszyna Nintendo.

Mimo tak dobrych wyników, szefowie Sony nie powinni mieć raczej powodów do radości. Wszystko przez swoje najnowsze dzieło, Playstation 3. Na dziś dzień, jedyne co można powiedzieć o tej konsoli to, że jej premiera była jedną wielką klapą.

Sony zapowiada na najbliższe miesiące zmasowaną ofensywę. Zapowiada się więc ciekawa rywalizacja na rynku. Z korzyścią dla graczy oczywiście.