Playstation 3 z 80GB już w sprzedaży

Sony oznajmiło, że wersja konsoli Playstation 3 z dyskiem o pojemności 80 GB już jest w sprzedaży. Niestety, zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, oferta na razie nie dotyczy rynku europejskiego. Maszyna dostępna jest jedynie w sklepach w Ameryki Północnej.

Na szczęśliwców, którym uda się zakupić nową wersję konsoli, czeka też specjalna niespodzianka: gra MotorStorm (tytuł ten ukazał się jedynie na Playstation 3). W całej spawie najmniej zaskakuje jedynie cena. Maszyna Sony kosztować ma fanów "jedynie" 599 dolarów.

Jak przyznaje specjalista od marketingu w firmie SCEA, Peter Dille, nowa wersja konsoli przeznaczona jest głównie dla tych użytkowników, którzy dużo i regularnie ściągają z Internetu różne dane. Jego zdaniem, większa ilość miejsca na dysku pozwoli na nieograniczone korzystanie z zasobów sieci, zarówno teraz, jak i w odleglejszej przyszłości.

Zdaniem Dille'a, poszerzenie dysku twardego konsoli do 80 GB pozwoliło stworzyć system, który może służyć użytkownikom przez lata. Ogromna pojemność pamięci oraz regularnie uaktualniane oprogramowanie ma sprawić, że Playstation 3 będą "zawsze na czasie".

O tym czy Sony nie rzuca słów na wiatr, zadecydują na szczęście sami fani.