Playstation 3 złamane - nadchodzą pirackie gry?

Najnowsza konsola japońskiego Sony jest maszyną, której złamanie zajęło najwięcej czasu w całej historii elektronicznej rozrywki. Anonimowi hakerzy twierdzą jednak, że udało im się dokonać tego, co do tej pory było niemożliwe. Pokazują nawet jak uruchamiają pirackie wersje gier.

Trzeba uczciwie przyznać, że eksperci od zabezpieczeń pracujący dla firmy Sony, zasługują na premię. Od premiery konsoli Playstation 3 minęło już kilka lat, a do tej pory nikomu nie udało się w pełni pokonać jej zabezpieczeń. Tymczasem w przypadku produktów konkurencji - Xboxa 360 czy Wii - sztuka ta zajęła hakerom tylko chwilę. Jeśli jednak doniesienia, które pojawiły się dziś w sieci są prawdziwe, to i PS3 dołączyło do grona złamanych urządzeń.

W serwisie YouTube znaleźć można materiał filmowy, na którym zobaczymy coś, co wygląda jak działające pirackie wersje gier. Anonimowi hakerzy twierdzą, że udało im się stworzyć modchip, który umożliwia nagrywanie wybranych produkcji na zewnętrzny twardy dysk lub ten, który znajduje się w konsoli Sony. W klipie widać podpiętą do urządzenia pamięć USB i człowieka uruchamiającego jedną z pozycji wydanych na PS3 bezpośrednio z "backup managera".

Zobacz również:

  • MosaicLoader - malware wymierzone w pirackie gry

Serwis PSX Scene napisał, że udało im się potwierdzić, iż modchip rzeczywiście działa. Podaje on nawet garść informacji na jego temat, i obiecuje, że lada chwila opublikuje listę miejsc, w których będziemy mogli nabyć opisywany przedmiot. Sam modchip podobno pozwala nawet uczestniczyć w rozgrywkach sieciowych - korzystać z usługi sieciowej Playstation Network.

Materiał filmowy, o którym wspominaliśmy, znaleźć można pod treścią tej wiadomości. Wkrótce powinniśmy się dowiedzieć czy jest on prawdziwy, czy też zmontował go ktoś, kto ciągle marzy o okradaniu twórców gier.