Playstation 5 nie wcześniej niż w maju 2020

Nowa konsola Playstation jest zaplanowana na przyszły rok. Nie podano póki co żadnych informacji o cenach, pojawiły się jednak istotne przypuszczenia na temat jej premiery.

Jak wiemy, Sony PlayStation 5 zostało zapowiedziane i podano nawet specyfikację konsoli. Napędzane do działania przez ośmiordzeniowy procesor AMD urządzenie nie otrzymało jeszcze oficjalnej daty premiery, ani choćby przybliżonej ceny. Jednak na konferencji dla inwestorów Sony ogłosiło, że koszt tworzenia gier na Playstation 5 będzie wyższy niż dla poprzednich konsol. Zapewne oznacza to również wyższe ceny gier. Zostało także podane, że poczekamy na nią co najmniej dwanaście miesięcy, czyli ujrzy światło dzienne nie prędzej niż w maju 2020. Analitycy szacują, że będzie to trzeci lub czwarty kwartał. Głównym powodem tego przypuszczenia jest fakt, że AMD nie będzie w stanie dostarczyć swoich procesorów wcześniej, niż właśnie w trzecim kwartale 2020.

Playstation 5 nie wcześniej niż w maju 2020

Microsoft planuje w odpowiedzi next-genową konsolę, następcę Xbox One, która obecnie nosi nazwę tymczasową Xbox Project Scarlett. Prawdopodobnie jej prototyp zostanie pokazany na czerwcowych targach E3, na których Sony ma się nie pojawić. Dlatego Playstation 5 doczeka się prawdopodobnie osobnego pokazu, co pozwoli na odcięcie się od dziesiątków nowości, jakie zostaną pokazane na targach. Podobno pierwsi deweloperzy gier na PS5 otrzymali już niezbędne do pracy narzędzia, co pozwala przypuszczać, że już szykowane są pierwsze tytuły na to urządzenie.

Zobacz również:

  • Ważna aktualizacja dla PlayStation 5. Pozwoli na wymianę dysku SSD!
  • Wielka wyprzedaż! Ostatnie sztuki telewizorów w RTV Euro AGD
  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! [22.09.2021]