Playstation Move wchodzi do sklepów

16 września Sony zaprezentowało podczas oficjalnej premiery swój najnowszy kontroler ruchu do Playstation - Move. Urządzenie ma zrewolucjonizować sposób myślenia o grach wideo i wiele wskazuje na to, że ta sztuka może się udać.

Playstation Move wchodzi do sklepów

Kontroler ruchu Playstation Move

Playstation Move to kontroler ruchu, którego nadrzędnym celem jest dostarczanie rozrywki. Z takiego samego założenia wyszli na konferencji przedstawiciele Sony i zamiast tradycyjnych opowieści o cudownych właściwościach ich najnowszego produktu, po prostu pokazali jego możliwości w pełnej krasie.

Imprezę poprowadził znany prezenter telewizyjny Krzysztof Ibisz, więc na nudę nie można narzekać. Jego obecność na premierze Move miała tym większe uzasadnienie, że jego głos usłyszymy w polskiej wersji jednego ze startowych tytułów - Start the Party. Od tej właśnie gry Sony rozpoczęło prezentację. Do zabawy zaproszono kilka osób, które następnie wzięły udział w serii mini-gierek.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt dla fotografów [Aktualizacja 25.09.2021]

W każdej z nich kontroler Move, zamienia się w inne urządzenie - raz może być łapką na owady, innym razem szpikulcem do dziurawienia balonów. Przy Start the Party doskonale bawią się nie tylko gracze (maksymalnie cztery osoby jednocześnie), ale też wszyscy obserwatorzy - na sali raz po raz wybuchały salwy śmiechu w związku z tym, co widać na ekranie.

Playstation Move wchodzi do sklepów

Playstation Move w akcji

Kolejnym startowym tytułem dla Move jest Sport Champions. W tej pozycji jak nietrudno się domyślić, znajdziecie zestaw gier sportowych - tenis stołowy, siatkówka plażowa, łucznictwo i inne. Przyznam, że są one całkiem realistycznie, a jednak na tyle proste, że z obsługą może sobie poradzić każdy - zarówno pięciolatek jak i moja mama.

Ci, którzy kupili Playstation dla mocniejszej rozrywki, nie mają się jednak czego obawiać. Oprócz luźnych, bardziej casualowych produkcji, Sony zapowiada także sporą dawkę akcji. Najciekawszą pozycją tego typu jest bez wątpienia SOCOM. Gra przenosi nas do Azji gdzie wchodzimy w skórę dowódcy oddziału komandosów. Na prezentacji została pokazana jedna z ostatnich wersji i trzeba przyznać, że wygląda to na kawał solidnej rozrywki. Dwa kontrolery Move znakomicie służą za karabin. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż głównemu bohaterowi głosu udzielił sam generał Roman Polko - legendarny dowódca GROM-u.

Jak zatem widzicie dla każdego coś miłego. Playstation Move można kupić za 249 zł, zatem nie jest to powalająca cena.

Polecamy również obejrzeć naszą prezentację Move - prosto z siedziby Sony.