Playstation Store już w Polsce

Już od dziś wszyscy posiadacze Playstation 3 mogą zaktualizować firmware swojej konsoli do wersji 2.0. Wraz z aktualizacją, w Polsce uruchomiona została długo oczekiwana usługa Playstation Store.

Playstation Store dostępna jest dla posiadaczy PS3 za pośrednictwem Playstation Network (PSN). Usługa umożliwia dostęp do darmowych wersji demo hitów na konsolę, trailerów gier i filmów. Chętni mogą też zakupić rozmaite dodatki do poszczególnych tytułów.

W związku z otwarciem PS Store Polska, SCEE przygotowało specjalną aktualizację i premierę jednej z najpopularniejszych gier na platformę - Tekken 5: Dark Resurrection Online.

Playstation Store już w Polsce

Tekken 5: Dark Resurrection

Wśród innych tytułów, które można znaleźć w PS Store, znajdują się np. flOw, Warhawk czy LocoRoco: Cocoreccho. Najważniejsze premiery na zbliżający się okres to także Pain, WipEout HD, czy Gran Turismo 5: Prologue. Wszystkie materiały pobierane za pośrednictwem PS Store magazynowane są na twardym dysku PS3, dzięki czemu użytkownicy mają do nich stały dostęp.

Mimo faktu, że PS Store będzie w angielskiej wersji językowej, informacja, która na pewno ucieszy polskich graczy to ceny w polskich złotówkach oraz możliwość płatności kartami kredytowymi: Visa, American Express oraz Master Card.

Do innych zmian jakie wprowadza aktualizacja 2.0 należy możliwość włączania i wyłączania PS3 przy użyciu PSP (Remote Play), funkcja łatwiejszej kategoryzacji zdjęć i muzyki oraz XrossMediaBar, narzędzie służące do personalizacji interfejsu.

Więcej informacji o zmianach znajdziecie pod tym adresem.