Playstation w smartfonie dla graczy od Sony Ericsson

Czyżby nowy projekt Sony miał niedługo przewrócić rynek smartfonów do góry nogami? Pogłoska nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale wszystko wskazuje na to, że telefon z OS-em Android 3.0 i wbudowaną konsolą PSP to coś znacznie więcej niż internetowy mit.

Serwis Engadget, powołując się na "sprawdzone źródła", informuje że mobilne urządzenie Sony Ericsson będzie w sobie zawierać najnowszy system operacyjny Android i sprzęt znany z produkcji Sony PlayStation Portable. Urządzenie, które skorzysta z marki PlayStation, ma być połączeniem PSP Go i telefonu Samsung Captivate.

Według doniesień, zamiast wprowadzanej w smartfonach klawiaturki QWERTY, urządzenie ma mieć wbudowany pad znany wszystkim miłośnikom PlayStation. Tak, jak PSP Go, telefon ma być wyposażony w 3,8-calowy ekran. Mówi się też o procesorze Snapdragon o taktowaniu 1 Ghz.

Więcej informacji przekażemy, gdy pojawią się jakieś oficjalne informacje z Sony Ericsson. Jak sugeruje Engadget, nowe urządzenie będzie miało swój własny dział w sklepie internetowym Android Market. Wśród gier, które mogą pojawić się na platformie, wymieniane są Call of Duty: Modern Warfare, LittleBigPlanet i God of War.

Jeśli pogłoski okażą się prawdą, nowy smartfon powinien zachwycić graczy. Engadget przygotował wizualizację, ukazującą prawdopodobny wygląd PSP Phone'a.