Plazmowe 42 cale

Koncern Matsushita Electric wprowadza na rynek nowy telewizor plazmowy i tworzy nowy dział - Matsushita Plasma Display Production.

We wtorek przedstawiciele Matsushita Electric przedstawili plany powołania nowego działu firmy, mającego zająć się produkcją wyświetlaczy plazmowych. Koncern, którego najbardziej znaną marką jest Panasonic, utworzy nowy dział Matsushita Plasma Display Production z siedzibą w japońskiej miejscowości Ibaraki. Przemysłowa produkcja plazmowych monitorów rozpocznie się tam w czerwcu 2001 r. Jednocześnie firma zaprezentowała nowy model 42-calowego telewizora plazmowego, który na japońskim rynku pojawi się w połowie lipca tego roku. Urządzenie, chociaż tańsze od poprzednich plazmowych modeli firmy, będzie kosztowało ponad 10 tys. USD (w dalszym ciągu nie zostanie więc przekroczona bariera cenowa 100 USD za cal obrazu).

Nowy telewizor charakteryzuje się korzystnym stosunkiem kontrastu (3000:1) oraz zużyciem energii wynoszącym 295 W. Jak twierdzi producent, są to najlepsze parametry spośród urządzeń dostępnych na rynku. Cyfrowy procesor obrazu pozwala na odbiór sygnału zarówno w standardowej rozdzielczości, jak i transmisji HDTV. Telewizor waży 29,5 kg, natomiast jego wymiary wynoszą 102 x 61 x 8,9 cm.

www.panasonic.co.jp


Zobacz również