Plazmy "Real Mach" Panasonic

Panasonic wprowadził do sprzedaży 2 nowe telewizory plazmowe - TH-42PA20, TH-37PA20 oraz 2 nowe ekrany plazmowe TH-50PHW6, TH-42PW6. Ekrany wykonano w technologii nazwanej "Real Mach", która pozwala na uzyskanie kontrastu o współczynniku 4000:1 oraz 1024 poziomów odcieni szarości.

Plazmy "Real Mach" Panasonic

Seria PA to ekrany zintegrowane w jednej obudowie z tunerami telewizyjnymi. Wąska konstrukcja Aero Silhouette sprawia, że nie są one wiele większe niż same wyświetlacze. Do dyspozycji użytkownika oddano komplet złączy AV. Seria PW to ekrany, które można dowolnie konfigurować jeśli chodzi o gniazda AV (3 niezależne wejścia na moduły).

Nowy procesor 10-bitowy „Real Mach” zapewnia lepsze odwzorowanie czerni niż dotychczas w starszych modelach. Udoskonaleniem jest także system rozszerzania obrazu Mach Enchancer, który nieustannie analizuje zawartość obrazu i dostosowuje informację o obrazie automatycznie, zapewniając prawidłowe proporcje obrazu oraz optymalizując jego jakość.

Panele spełniają wymogi stawiane przez standard HDTV (telewizja wysokiej rozdzielczości). Wyposażono je w nową strukturę komórek o kształcie wafla. Ta struktura powiększa powierzchnię osiągalną dla fosforu pozwalając na uzyskanie wyższego poziomu jasności niż w konwencjonalnych panelach HD.

Urządzenia wyposażono w systemy progresywnego skanowanie i trójwymiarowy skaner linii polepszający odwzorowanie detali. System CATS automatycznie dostosowuje poziom kontrastu, analizując poziom nasłonecznienia pomieszczenia w którym pracuje dany ekran. Kąty widzenia to 160 stopni w obu płaszczyznach.

Model TH-50PHW6EX pracuje w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli i występuje w proporcjach 16:9.

Mniejszy, również panoramiczny model TH-42PW6EX o przekątnej 106 centymetrów oferuje rozdzielczość 852 x 480 pikseli oraz kontrast 3000:1.

Ceny urządzeń to odpowiednio 44999 i 21999 zł. Cena 42-calowego modelu z tunerem telewizyjnym to 24999 zł. Nie ustalono do tej pory ile trzeba będzie wydać na 37-calowy telewizor plazmowy nowej serii.