Plazmy Samsunga na 2012 rok - Samsung Forum 2012 w Pradze

Samsung na Samsung Forum 2012 w Pradze pokazał swoje nowe telewizory. Ale wśród nich warto zwrócić uwagę na nowe plazmy. Wygląda na to, że Samsung wreszcie ma telewizory plazmowe godne konkurencji z plazmami Panasonika.

Plazmy Samsunga na 2012 rok

Co prawda, obecnie Samsung głównie stawia na LED TV, a w następnych latach zamierza przejść na Super OLED. Ale koreański koncern nie zapomniał o plazmach. Zaskoczyła mnie jakość nowych plazm Samsunga pokazanych na Samsung Forum 2012.

Samsung Plasma TV - zalety plazm Samsunga na 2012 rok

Po pierwsze, od razu uwagę zwraca znakomita głębia czerni. Sceny nocne, mocno kontrastowe wygląda perfekcyjnie. Ten poziom czerni Samsung uzyskał dzięki technologii Real Black Pro.

Plazmy Samsunga na 2012 rok - Samsung Forum 2012 w Pradze

Samsung Real Black Pro

Po drugie, design idealnie pasujący do plazm - w tym roku Samsung postawił na czarne obudowy (i słusznie, bo czerń to najważniejsza rzecz w Plasma TV), czym różnią się od srebrnych błyszczących obudów LED TV.

Plazmy Samsunga na 2012 rok - Samsung Forum 2012 w Pradze

Samsung Plasma TV (kolory)

Po trzecie, Samsung zminimalizował odbicia promieni słonecznych od ekranu, przez co bez problemu można wygodnie oglądać film w ciągu dnia.

Plazmy Samsunga na 2012 rok - Samsung Forum 2012 w Pradze

Energooszczędne plazmy Samsunga

Wreszcie po czwarte - energooszczędność. Samsungowi udało się jeszcze bardziej obniżyć pobór energii przez plazmy w stosunku do modeli z poprzedniego roku.

Plazmy - najlepszy wybór do czasu Super OLED?

Oczywiście Super OLED pokonuje wszystko, ale faktem jest że w najbliższych latach telewizory w tej technologii będą dużo droższe niż plazmy. Dlatego warto zainteresować się Plasma TV - bo to obecnie znakomita jakość w dobrej cenie.

Plazmy Samsunga na 2012 rok - Samsung Forum 2012 w Pradze

Plazma Samsunga kontrast

Komentarz - plazmowa konkurencja dla Panasonika?

Do tej tej pory jeżeli ktoś chciał mieć plazmę, to neoplazmy Panasonika wydawały się najlepszym wyborem. Plazmy Samsunga do tej pory wygrywały z Panasonikiem głównie ceną. Teraz koreańskie telewizory plazmowe mogą też wygrywać jakością. Panasonic wreszcie ma z kim przegrać.

W tym roku przy zakupie plazmy będziemy mieli realny wybór.

Czy podobają się Wam plazmy Samsunga?