Pleio - album, który odtwarza się sam

Koreańska firma Axxen zaprezentowała ciekawy produkt, będący hybrydą nośnika i odtwarzacza muzycznego. Pleio stworzony został z myślą o dystrybucji muzyki - jest to rodzaj odtwarzacza audio z zapisanymi na stałe utworami.

Przedstawiciele Axxen tłumaczą, iż Pleio jest kompletnym rozwiązaniem, umożliwiającym firmom fonograficznym wygodne dystrybuowanie muzyki, zaś użytkownikom - łatwe jej odtwarzanie. Pleio może być nośnikiem muzyki - wydawcy muzyki mogliby sprzedawać na nim muzykę, podobnie jak na płytach CD. Różnica polega na tym, że do odsłuchania zawartości płyty CD potrzebny jest odtwarzacz. W przypadku Pleio będzie on zbędny - wystarczy włożyć do urządzenia baterię AAA i podłączyć słuchawki.

Pleio - album, który odtwarza się sam

Pleio

Urządzenie wyposażone jest bowiem w funkcję odtwarzacza MP3 oraz pamięć flash o pojemności 128 MB, w której zapisywane są utwory. Pleio posiada jedynie gniazdo słuchawkowe - nagrania można więc z niego przegrać, ale nie można ich usunąć z pamięci. Użytkownikowi oddano do dyspozycji również kontroler, umożliwiający rozpoczynanie i kończenie odtwarzania, a także wybór ścieżki audio.

Niestety, nie wiadomo na razie, czy jakaś firma fonograficzna zdecyduje się na wydawanie swojej muzyki na Pleio.