Plenerowa impreza z Medal of Honor

Przez najbliższe trzy dni, 28-30 lipca, na Helu odbywać się będzie niecodzienna impreza plenerowa: "JEEP D-DAY HELL". Partnerem wydarzenia jest firma Electronic Arts Polska, która promować będzie uwielbianą przez graczy serię Medal of Honor.

Plenerowa impreza z Medal of Honor
Ideą imprezy jest odtworzenie w formie inscenizacji epizodu związanego z jednym z najbardziej dramatycznych wydarzeń II wojny światowej - lądowania aliantów na plażach Normandii w czerwcu 1944 r.

Atrakcji na pewno nie zabraknie - pierwszego dnia przewidziane są walki amerykańskich spadochroniarzy z niemieckim garnizonem miasta "HELVILLE", drugiego - festyn w stylu lat 40-stych oraz parada pojazdów historycznych z drugiej wojny światowej.

Trzeciego dnia planowana jest widowiskowa inscenizacja desantu morskiego na plażę Omaha. Nie zabraknie kaskaderów, efektów pirotechnicznych, rozmaitych broni oraz łodzi.

Jedną z głównych atrakcji imprezy będą legendarne samochody terenowe drugiej wojny światowej marki Jeep Willys.

Wizerunek tych pojazdów pojawi się także w najnowszej wersji gry Medal of Honor: Airborne, która ukaże się na początku przyszłego roku (jest to jedyna gra posiadająca licencję na wykorzystanie wizerunku Jeepa Willysa!).

Informacje praktyczne:

Termin: 28 lipca - początek widowiska: godz. 20.00, 29 lipca - przemarsz wojsk: godz. 12.00, a następnie happening w centrum miasta o godz. 20.00, 30 lipca - desant na plaży: godz. 12.00

Miejsce: plaża, teren fortyfikacji oraz centrum miasta

Wstęp wolny