Plextor 40x na USB 2.0

Koncern zaprezentował zewnętrzny napęd CD-RW, nagrywający płyty CD-R z prędkością 40x i komunikujący się z komputerem za pośrednictwem interfejsu USB 2.0.

Dane na krążkach wielokrotnego zapisu (CD-RW) wypalane są z prędkością 12x (1800 kB/s), zaś odczyt danych odbywa się z prędkością 40x (6000 kB/s). Możliwe jest także podłączenie napędu do złącza USB 1.1, jednak dostępne prędkości nagrywania spadają w takim przypadku do 4x / 4x / 6x.

PlexWriter 40/12/40U wyposażony jest w technologię BurnProof, zapobiegającą występowaniu błędu Buffer Underrun. Dodatkowo nad bezbłędnym przebiegiem zapisu czuwa opracowana przez Plextora technologia PoweRec (Plextor Optimised Writing Error Reduction Control). Napęd wyposażony został w 4-megabajtowy bufor.

Urządzenie kompatybilne jest ze standardem Mount Rainier, którego zadaniem jest maksymalne ułatwienie użytkownikom pracy z napędem i zwiększenie jego niezawodności. Do najważniejszych ulepszeń w Mount Rainier można zaliczyć: wprowadzenie podziału nagrywanych nośników na 2- kilobajtowe bloki i zapobieganie błędom zapisu na poziomie sprzętowym.

Wymiary napędu to 169 x 58 x 247.5 mm. Urządzenie waży 2.2 kg. PlexWriter 40/12/40U prawdopodobnie trafi na rynek na początku lipca tego roku.

Więcej informacji:

http://www.plextor.be


Zobacz również