Plextor ConvertX - pierwszy, oficjalny, sprzętowy koder DivX

W ostatnich dniach, DivXNetworks oraz firma Plextor poinformowały o nawiązaniu współpracy, której celem będzie umożliwienie użytkownikom łatwego kodowania oraz edycji wysokiej jakości materiałów wideo. Przy tej okazji zaprezentowano cyfrowy konwerter wideo o nazwie Plextor ConvertX, który jest pierwszym sprzętowym koderem oraz edytorem, posiadającym certyfikat DivX Certified.

ConvertX pozwala na przekonwertowanie w rzeczywistym czasie materiału wideo z różnych źródeł do wysokiej jakości filmu w formacie DivX, MPEG-4, MPEG-2/DVD oraz MPEG-1/VCD. Urządzenie przeszło szereg rygorystycznych testów, wymaganych do uzyskania specjalnego certyfikatu - DivX Certified. Inżynierowie z DivXNetworks musieli się bowiem upewnić, iż konwerter współpracuje poprawnie i wydajnie ze wszystkimi wersjami kodeka.

Nie da się ukryć, iż korzyści płynące z posiadania ConvertX są nieocenione. Jak podkreślają przedstawiciele DivXNetworks, sprzętowe kodowanie pozwoli przede wszystkim na znaczne odciążenie pracy procesora i wyeliminuje konieczność zamykania kolejnych aplikacji w przypadku posiadania mniej wydajnego komputera. Z dodatkowych funkcji, jakie oferuje konwerter warto także wspomnieć o możliwości edytowania zawartości materiału wideo, dzięki zaopatrzeniu go w oprogramowanie InterVideo WinDVD Creator 2. Łatwiejsze będzie teraz usuwanie niepotrzebnych scen, dodawanie napisów oraz efektów specjalnych. Wysoki stopień kompresji, według zapewnień autorów rozwiązania, pozwoli na pomieszczenie 2 godzin wideo w wysokiej jakości na tradycyjnym nośniku CD lub 10 godzin w przypadku płyty DVD.

Cyfrowy konwerter wideo Plextor ConvertX (model: PX-M402U) kosztuje 159 USD.

Więcej informacji:

Plextor - http://www.plextor.com

DivXNetworks - http://www.divxnetworks.com


Zobacz również