Plextor PX-B940SA - kolejny napęd nagrywający płyty Blu-ray z prędkością 12x

Firma Plextor wprowadzi wkrótce do sprzedaży komputerowy napęd optyczny PX-B940SA. Urządzenie pozwala na zapis danych na nośnikach Blu-ray z maksymalną prędkością 12x.

Pierwszym napędem optycznym pozwalającym na wspomnianą szybkość nagrywania był zaprezentowany w poprzednim miesiącu przez Pioneera model BDR-S05J-BK.

Konkurencyjny produkt firmy Plextor, który wyposażony został w 4 MB pamięci podręcznej, komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu SATA i zapewnia możliwość zapisu danych z następującymi maksymalnymi prędkościami: 12x dla BD-R SL/DL, 6x dla BD-R LtH, 2x dla BD-RE SL/DL, 16x dla DVD-R/+R, 8x dla DVD-R/+R DL i DVD+RW, 6x dla DVD-RW, 5x dla DVD-RAM, 40x dla CD-R i 24x dla CD-RW. Warto tez dodać, że urządzenie dostarczane jest wraz z oprogramowaniem InterVideo WinDVD 8, Ulead MusicFactory 5 i Ulead Burn.NOW 4.5.

Napęd pojawi się w sprzedaży w przyszłym miesiącu. Niestety jego przewidywana cena nie została podana (koszt zakupu wspomnianego wcześniej napędu Pioneera to ok. 417 USD).