Plextor PX-LB950UE - nagrywarka Blu-ray z USB 3.0 i eSATA

Firma Plextor wprowadziła do sprzedaży nową zewnętrzną nagrywarkę Blu-ray. Urządzenie, które nosi oznaczenie PX-LB950UE, oferuje m.in. interfejs USB 3.0 oraz możliwość konwersji materiału 2D na 3D.

Najnowsza nagrywarka firmy Plextor to zewnętrzne rozwiązanie, które pozwala na komunikację z komputerem za pomocą dwóch szybkich interfejsów - USB 3.0 oraz eSATA.

Sprzęt, który dysponuje czarną błyszczącą obudową o wymiarach 163 x 224,7 x 51,5 mm (waga całości to 1,2 kg), pozwala na zapis zarówno jedno- jak i dwuwarstwowych krążków Blu-ray z prędkością sięgającą 12x (oczywiście obsługuje również płyty DVD, DVD-RAM i CD-R/RW). Wyposażony został w 8-megabajtową pamięć podręczną, natomiast oferowane przez niego maksymalne prędkości zapisu przedstawiają się następująco:

BD-R: 12x

BD-R DL: 8x

BD-RE (Single Layer/Double Layer): 2x

DVD-RAM: 12x

DVD-/+R: 8x

DVD-/+R (DL): 8x

DVD-RW: 6x

DVD+RW: 8x

CD-R: 48x

CD-RW: 24x

Urządzenie pozwala też na skorzystanie z technologii LightScribe (dzięki której możliwe jest "wypalenie" na powierzchni specjalnego nośnika zaprojektowanej przez nas etykiety) i jest zdolne do odtwarzania "trójwymiarowych" filmów. Ponadto oferuje funkcję konwersji sygnału 2D na 3D i dostarczane jest wraz z oprogramowaniem CyberLink oraz PlexUtilities.

Zobacz również:

  • NASA zabiera chętnych w podróż po Marsie

Nagrywarka Plextor PX-LB950UE została objęta dwuletnim okresem gwarancji i wyceniona na 240 USD.