Plextor opóźnia premierę nagrywarki

Firma Plextor poinformowała, że zaprezentowana niedawno nagrywarka DVD PX-760A trafi na rynek najwcześniej pod koniec lutego. Powodem opóźnienia jej premiery jest fakt, iż urządzenie nie przeszło pomyślnie wszystkich testów jakości, przeprowadzanych przez Plextora.

Przypomnijmy: Plextor PX-760A to nagrywarka płyt DVD, umożliwiającą zapisywanie płyt DVD+R/DVD-R oraz DVD+R DL z niespotykanymi dotąd prędkościami - odpowiednio 18x i 10x. Co ważne, model PX-760A może zapisywać dane z prędkością 18x na nośnikach przystosowanych do zapisu z prędkością 16x. Płyty CD-R zapisywane są z maksymalną prędkością 48x, zaś CD-RW - z prędkościa 24x. Nagrywarka ma być dostępna w dwóch wersjach - przeznaczonej do montażu w komputerach PC oraz zewnętrznej (wyposażonej w interfejs USB).

Gdy urządzenie zostało po raz pierwszy zaprezentowane - pod koniec października - producent informował, że PX-760A pojawi się w sprzedaży na początku grudnia. Tak się jednak nie stało - teraz wiadomo, że na sklepową premierę nagrywarki trzeba będzie poczekać co najmniej do końca lutego (wtedy firma ma wydać oficjalny komunikat w tej sprawie). Powodem opóźnienia są problemy z zaliczeniem wszystkich testów jakościowych, które produkty japońskiej firmy muszą przejść przed wprowadzeniem do sprzedaży. Cena urządzenia nie jest na razie znana.