Plextor: proste zgrywanie z VHS na DVD

Firma Plextor przedstawiła ConvertX PX-AV200U, czyli urządzenie umożliwiające przechwytywanie analogowego materiału wideo VHS (odtwarzacz VHS, analogowa kamera wideo). W sprzedaży możemy się go spodziewać w maju.

Nowy produkt powinien zainteresować osoby posiadające w swoich zbiorach materiały wideo nagrane na kasetach VHS, które chętnie zgraliby na płyty CD lub DVD. ConvertX PX-AV200U to cyfrowy konwerter wideo, dzięki któremu cały proces bez problemu przeprowadzi nawet mało obeznany w tych sprawach użytkownik. Wystarczy bowiem, że podłączy go z jednej strony do komputera (port USB 2.0), natomiast z drugiej - do analogowego źródła sygnału wideo.

Plextor: proste zgrywanie z VHS na DVD

Plextor ConvertX PX-AV200U

Nad całym procesem czuwa oprogramowanie Presto Digital Converter (wspiera MPEG 2/4), natomiast możliwość obróbki materiału oraz zgrywania na nośniki optyczne (DVD/VCD) zapewnia program VideoWorks.

Plextor ConvertX PX-AV200U trafi do sprzedaży w maju. Niestety jego przewidywana cena nie została podana. Więcej informacji można znaleźć w opublikowanej informacji prasowej.