Plextor rezygnuje z produkcji nagrywarek?

W Sieci pojawiły się bardzo interesujące informacje na temat japońskiej firmy Plextor. Według niepotwierdzonych na razie oficjalnie doniesień korporacja Shinao Kenshi (do której należy marka Plextor) ma zamiar wycofać się z rynku napędów CD i DVD.

Firma Plextor to od lat (jej historia sięga początku lat dziewięćdziesiątych) jeden z najpoważniejszych graczy na rynku napędów optycznych - dlatego też decyzja korporacji jest zaskakująca. Z nieoficjanych informacji wynika jednak, iż bezpośrednim jej powodem jest silna konkurencja ze strony tajwańskich i koreańskich firm, która spowodowała gwałtowny spadek zysków i postawiła pod znakiem zapytania opłacalność działania na rynku ODD (Optical Disk Drive).

Producent planuje w przyszłośći ograniczenie produkcji o 90 procent, skupiając się między innymi na branży przemysłowej. Warto też dodać, że z półek japońskich sklepów znikną w niedługim czasie dwa napędy DVD (PX -755A i PX -760A), których dostawy zostały właśnie wstrzymane.

Więcej informacji można znaleźć w serwisie wesleytech.com.

Aktualizacja: 24 stycznia 2007 21:31

Przedstawiciele firmy Plextor stanowczo zaprzeczyli, jakoby mieli zamiar zrezygnować z rynku napędów i nagrywarek CD/DVD. Przyznali, że ich firma-matka (Shinao Kenshi), owszem, planuje poważne redukcje, ale na rynku ciągle będą obecne urządzenia sprzedawane pod marką Plextor.

Dodatkowe informacje: X-bit Labs