Plikostrada: wiemy już kto z nią powalczy. Niestety zmiana nie była merytoryczna, lecz polityczna...

Prezes Rady Ministrów, Donald Tusk, powołał na stanowisko Prezesa UOKiK Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Jassera.

Plikostrada to serwis znienawidzony przez tysiące internautów, którzy uważają, że zostali przez jego właścicieli "nabici w butelkę". Jak się dowiedzieliśmy w czerwcu 2013 roku, od 15 maja Prezes UOKiK prowadzi postępowanie wyjaśniajace, w którym "analizuje umowy zawierane przez spółkę Smart Tech Connect Ltd w Dubaju (właściciel portalu) z konsumentami".

Rzeczniczka UOKiK informowała też wówczas, że ze względu na wczesny etap postępowania nie postawiono jeszcze nikomu zarzutów. Ponadto toczy się ono w sprawie, a nie nie przeciwko i ma na celu ustalenie, czy w jakikolwiek sposób mogło dojść do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.

Niestety wspomniane postępowanie wciąż trwa. Co więcej, Plikostrada wciąż działa, natomiast swoje stanowisko straciła Prezes UOKiK, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. Oczywiście spraw tych nie należy łączyć, lecz fakt jest taki, że od 10 lutego nie wiadomo było, kto będzie "walczył" w imieniu czujących się oszukanymi internautów z właścicielami Plikostrady. Dzisiaj już mamy jasność w tej sprawie. 18 marca Prezes Rady Ministrów, Donald Tusk, powołał na stanowisko Prezesa UOKiK Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Jassera.

Adam Jasser - kilka słów

Pan ten do tej pory dał się poznać jako niezłomny obrońca rządku bardzo często sięgający po Twittera i nazywany nawet niekiedy "nieformalnym rzecznikiem rządu". Jego nominacja zdaniem wielu komentatorów i internautów potwierdziła tylko, że dymisja Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel była czysto polityczna, a nie merytoryczna. Adam Jasser stał się więc od wczoraj bohaterem wielu uszczypliwych komentarzy, takich jak np. ten:

Plikostrada: wiemy już kto z nią powalczy. Niestety zmiana nie była merytoryczna, lecz polityczna...

No cóż, mam nadzieję, że Pan Adam Jasser będzie dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Niestety polityczne mianowanie (pojawiły się głosy, że Tusk po prostu "anektował UOKiK") budzi moje ogromne obawy.