Plikostrada: wiemy już kto z nią powalczy. Niestety zmiana nie była merytoryczna, lecz polityczna...

Prezes Rady Ministrów, Donald Tusk, powołał na stanowisko Prezesa UOKiK Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Jassera.

Plikostrada to serwis znienawidzony przez tysiące internautów, którzy uważają, że zostali przez jego właścicieli "nabici w butelkę". Jak się dowiedzieliśmy w czerwcu 2013 roku, od 15 maja Prezes UOKiK prowadzi postępowanie wyjaśniajace, w którym "analizuje umowy zawierane przez spółkę Smart Tech Connect Ltd w Dubaju (właściciel portalu) z konsumentami".

Rzeczniczka UOKiK informowała też wówczas, że ze względu na wczesny etap postępowania nie postawiono jeszcze nikomu zarzutów. Ponadto toczy się ono w sprawie, a nie nie przeciwko i ma na celu ustalenie, czy w jakikolwiek sposób mogło dojść do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.

Niestety wspomniane postępowanie wciąż trwa. Co więcej, Plikostrada wciąż działa, natomiast swoje stanowisko straciła Prezes UOKiK, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel. Oczywiście spraw tych nie należy łączyć, lecz fakt jest taki, że od 10 lutego nie wiadomo było, kto będzie "walczył" w imieniu czujących się oszukanymi internautów z właścicielami Plikostrady. Dzisiaj już mamy jasność w tej sprawie. 18 marca Prezes Rady Ministrów, Donald Tusk, powołał na stanowisko Prezesa UOKiK Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Jassera.

Adam Jasser - kilka słów

Pan ten do tej pory dał się poznać jako niezłomny obrońca rządku bardzo często sięgający po Twittera i nazywany nawet niekiedy "nieformalnym rzecznikiem rządu". Jego nominacja zdaniem wielu komentatorów i internautów potwierdziła tylko, że dymisja Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel była czysto polityczna, a nie merytoryczna. Adam Jasser stał się więc od wczoraj bohaterem wielu uszczypliwych komentarzy, takich jak np. ten:

No cóż, mam nadzieję, że Pan Adam Jasser będzie dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków. Niestety polityczne mianowanie (pojawiły się głosy, że Tusk po prostu "anektował UOKiK") budzi moje ogromne obawy.