Plotka: iPhone SE 3 będzie posiadał design iPhone'a XR oraz Touch ID

iPhone SE 3 może posiadać to, czego brakuje nam w smartfonach Apple od 2017 roku.

Źródło: MacRumors

Zgodnie z chińską stroną MyDrivers, iPhone SE 3/2022 będzie wyposażony w konstrukcję znaną z iPhone'a XR oraz Touch ID. Będzie to również ostatni iPhone z wyświetlaczem LCD.

Maszynowe tłumaczenie raportu wyjaśnia, że projekt trzeciej generacji iPhone'a SE jest oparty na modelu z 2018 roku. Co więcej, będzie wyposażony w skaner linii papilarnych Touch ID, wbudowany w boczny przycisk, a także wyświetlacz LCD, chip A15 Bionic i łączność 5G. Raport zauważył, że urządzenie to ma być ostatnim iPhonem z wyświetlaczem LED.

Zobacz również:

Źródło: Apple Lab / Twitter

Źródło: Apple Lab / Twitter

MyDrivers przyznało, że to twierdzenie stoi w sprzeczności z innymi niedawnymi roszczeniami, według których trzecia generacja iPhone'a SE będzie kontynuowała projekt bieżącej, drugiej generacji tego modelu. iPhone SE (2020) obecnie posiada tą samą konstrukcję, co wycofany iPhone 8.

Niejasne plotki, pojawiające się wokół projektu następnego iPhone'a SE, zostały zmieszane z informacjami z wiarygodnych źródeł, takich jak Ming-Chi Kuo i Ross Young. Początkowo mówiło się, że urządzenie będzie wyposażone w 6,1-calowy wyświetlacz, taki sam jak iPhone XR, ale z bocznym przyciskiem Touch ID. W tym roku, Kuo i Young wycofali się z tych słów, mówiąc, że trzecia generacja iPhone'a SE będzie zamiast tego mieć taki sam design jak obecny model z przyciskiem Home Button.

Źródło: Apple

Źródło: Apple

Część tego zamieszania może wyjaśnić dopiero przy okazji premiery iPhone'a SE 4. Young spodziewa się czwartej generacji iPhone'a SE w 2023 roku, który będzie wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz i charakterystyczny notch. MyDrivers podaje, że trzecia generacja iPhone'a SE będzie miała swoją premierą na wiosnę 2022 roku. Urządzenie ma posiadać standardową pojemność 64 GB pamięci masowej, a jego sugerowana cena detaliczna ma pozostać taka sama, jak w przypadku obecnej generacji.