Plotki na temat iOS 13: Wszystko co musisz wiedzieć o nowym systemie

Oto wszystkie nowe funkcje, które naszym zdaniem pojawią się wraz z nadejściem kolejnej dużej aktualizacji mobilnej wersji systemu operacyjnego Apple dla urządzeń mobilnych.


Plotki na temat iOS 13: Wszystko co musisz wiedzieć o nowym systemie

Nigdy tak naprawdę nie wiadomo dokładnie, jakie nowe funkcje oraz zmiany konstrukcyjne zostaną zaimplementowane w nowych systemach Apple aż do czasu konferencji dla deweloperów WWDC, jednak plotki pojawiają się już znacznie wcześnie. W końcu iOS to jeden z najczęściej używanych i najbardziej wpływowych mobilnych systemów operacyjnych. Stworzyliśmy własną listę funkcji, które naszym zdaniem pojawią się wraz z nadejściem iOS 13 i zebraliśmy wszystkie plotki w jedno miejsce.

Ciemny motyw

Pożądaną i prawdopodobną jedną z głównych nowości iOS 13 będzie ciemny motyw. Został on oficjalnie wprowadzony 24 września 2018 roku wraz z macOS Mojave i możemy podejrzewać, że teraz pojawi się w kolejnej dużej aktualizacji iOS. W 2013 roku wraz z iOS 7 Apple wprowadziło nowy wygląd interfejsu, a komputery na jego implementacje musiały poczekać rok. Tym razem prawdopodobnie będzie na odwrót.

Zobacz również:

Ulepszone CarPlay

Bloomberg twierdzi, że w iOS 13 Apple skupi się na ulepszeniu funkcji CarPlay. Nie wiemy jeszcze jakie mają to być ulepszenia.

Prawdopodobne? Zdecydowanie. CarPlay jest coraz szerzej rozpowszechniony i implementowany w znacznej ilości modeli współczesnych samochodów. Jest także chwalony przez użytkowników. Ostatnio wprowadzone zostało bezprzewodowe CarPlay np. w ostatnio zaprezentowanym Volkswagenie Passacie B8 po liftingu.

Aktualizacje skoncentrowane na iPadzie

Możliwe są zmiany systemu w celu lepszego przystosowania do pracy na iPadzie. Mają objąć nowy ekran główny, ulepszony Split View oraz udoskonalone zarządzanie plikami.

Prawdopodobne? Tak. Obecnie Apple reklamuje iPad'a jako urządzenie mogące z powodzeniem zastąpić komputer osobisty. Wprowadzenie na rynek nowej generacji iPadów Pro (upodobnionych konstrukcyjnie do iPhone'a X) z USB-C pozwalającym na podłączenie większej ilości peryferiów może świadczyć o planowanym rozbudowaniu iOS na iPad'a.