Plotki o HTC One M8 Life, czyli kolejnej generacji smartfona tajwańskiej firmy

Według ostatnich doniesień HTC ma zaprezentować w przeciągu miesiąca zupełnie nowy smartfon. Mowa o modelu HTC One M8 Life o znacznie lepszej specyfikacji od poprzednika.

Jak donosi serwis tabtech.de, tajwańska firma HTC ma podobno w planach wydanie kolejnego smartfona z najwyższej półki. Zaprezentowany niedługo po targach MWC 2014 w Barcelonie model HTC One M8 dziś odstaje już nieco pod względem parametrów od konkurencji. Możliwe, że firma zamiast czekać do wiosny przyszłego roku postanowi wypuścić na rynek nowe urządzenie jeszcze tej jesieni.

HTC One M8 Life ma być konkurencją dla phabletów w postaci Samsunga Galaxy Note 4, LG G3 i iPhone’a 6 Plus. Urządzenie ma cechować się 5,5-calowym ekranem o rozdzielczości QHD, czyli 2560 na 1440 pikseli. Urządzenie ma być napędzane procesorem Qualcomm Snapdragon 805 i pracować pod kontrolą Androida 4.4 KitKat z nakładką Sense 6.5. W HTC One M8 Life miałby pojawić się ten sam 13-megapikselowy aparat, co w innym wariancie smartfona HTC o nazwie One M8 Eye.

Wydanie przez HTC phabletu na jesieni nie byłby zbyt dużym zaskoczeniem. W zeszłym roku po premierze pierwszej edycji smartfona HTC One w kilka miesięcy później do sprzedaży trafił HTC One Max, czyli powiększona wersja ubiegłorocznego sztandarowego telefonu. HTC One M8 Life, o dość nietypowej nazwie, mógłby być uznany właśnie za kolejną edycję modelu Max. Jeśli wierzyć doniesieniom, miałby on pojawić się w sprzedaży już na początku listopada.